KONTAKT:

Email: JeronymJ@seznam.cz
logo1.gif

ODBOR PŘÁTEL SK SLAVIA PRAHA ODBOČKA KLATOVY

NA 11. SETKÁNÍ SLAVISTICKÝCH ODBOČEK V NEČÍNĚ 25. ČERVNA 2011.

 

           Po předchozí účasti na 10. setkání v Rožďalovicích se naše klatovská odbočka zúčastnila 25. 6. 2011 dalšího v pořadí 11. setkání slávistů a turnaje v malé kopané na hřišti v Nečíně. Po rozdělení 24 účastníků do 4 skupin po 6 mužstev byly Klatovy vylosovány do skupiny B, vedené pod jménem stopera A mužstva Slavie Praha Davida Hubáčka. V této skupině dosáhly Klatovy postupně čtyř vítězství a jednu remízu v tomto pořadí Klatovy - Nečín junior 1 : 0, Bělá pod Bezdězem 3 : 0, Dobříš 3 : 0, Lomnice nad Popelkou 3 : 0, Hostinné 0 : 0

Klatovy postoupily z prvního místa do osmifinále po zisku nejvyššího počtu bodů 13 ze všech skupin a skóre  10 : 0.

Branky za Klatovy dali Terezka Krejčiříková 4, Strnad 3, Kopecký 1, Čížek 1, Kalista 1.

V osmifinále Klatovy remízovali s Jilemnicí po řadě nevyužitých šancí včetně 4 nastřelených tyčí. Postup na penalty vychytal brankář Vaněk a zajistil osvědčený exekutor pokutových kopů Zdeněk Krejčiřík st.

11. setkání bylo zpestřeno besedou s trenérem A mužstva Slavie Michalem Petroušem, tiskovým mluvčím Ondrou Zlámalem (velkým příznivcem naší odbočky) a šéfem mládežnické kopané p. Hurychem, kteří zasvěceně promluvili o dalším vývoji oddílu, jeho perspektivách, zaměření a snaze o stabilizaci a dosažení stanovených cílů.

Ve čtvrtfinále Klatovy narazily na pozdějšího vítěze celého turnaje Nečín. Po celkem vyrovnané hře Klatovy podlehly 0 : 2 a zajistily si celkové 5. místo, což lze vzhledem k počtu účastníků a jejich kvalitě pokládat za nesporný úspěch. Hře Klatov založené na technickém pojetí hry citelně vadily malé rozměry hřiště. Hrálo se na fotbalovém hřišti rozděleném do 4 sektorú v rozích.

Na závěr je nutno vyzvednout klady. Vystoupení našeho mužstva složeného ze strážováků Radek Holub,Robert Kalista, Petr Kolloross aPavel Vaněk a klatovsko-lubských členů Krejčiřík Zdeněk st. a ml., Terezka Krejčiříková, Michal Krejčiřík, Tomáš Strnad, Antonín Kopecký a Aleš Čížek, zejména pak společenské a sportovní  vystupování a obětavost kdy všichni účastníci nesli náklady na tuto akci včetně dopravy z vlastních zdrojů.

Mužstvo doprovázeli za výbor OP SK SLAVIA PRAHA V KLATOVECH

Předseda Jeroným Junek, místopředsedové Milan Zajíček, Josef Vaněk , Emanuel Flosman,  členové Zdeněk Holý a Vladimír Hřebec.

  Za OP  SK SLAVIA KLATOVY

   Milan Zajíček  1.místopředseda

Magical Snap - 2011.08.18 01.34 - 002.png
Magical Snap - 2011.08.18 01.36 - 005.png
Magical Snap - 2011.08.18 01.38 - 008.png
Magical Snap - 2011.08.18 01.40 - 012.png
Magical Snap - 2011.08.18 01.41 - 015.png
Magical Snap - 2011.08.18 01.42 - 019.png

ÚSPĚCH 11.SETKÁNÍ ODBOČEK V NEČÍNI V DUCHU TRADIC, S NĚKOLIKA NOVINKAMI I REKORDY! NEČÍN OBHÁJILA LOŇSKÝ PRIMÁT!

28.06.2011

Po Bělé pod Bezdězem, Lázních Bělohrad, České Třebové, Strašnovu u Mladé Boleslavi, České Lípě, Příbrami, opět Bělohradu, Zákupech u České Lípy a opět Rožďalovicích zavítalo Setkání na Příbramsko, do „kraje žuly a jalovce", do obce Nečín, která by si jistě v minulosti vydobyla se svými více než 700 obyvateli  přídomek „středisková", aby zde napsalo další kapitolu do stále bohatší kroniky tohoto unikátního fenoménu fanouškovského hnutí!

Nečínští při přípravě Setkání neopomněli nic, především však fakt, že každé správné Setkání musí mít čtyři opěrné body - turnaj v malé kopané, besedu se zástupci SK Slavia - fotbal, a.s., poznávací program a večerní zábavu. A jak bylo slíbeno, tak i nastalo!

Na jeden den se tak Nečín stala hlavním městem slávistického dění. Sjeli se sem zástupci 24 odboček, kteří sestavili 24 mužstev pro tradiční turnaj. Svá družstva vyslaly tyto odbočky či skupiny - Bělá pod Bezdězem, Cvikov, Česká Lípa, Dobříš, Fanklub Hostinné, Fanklub Praha, Chomutov, Jilemnice, Klatovy, Lázně Bělohrad, Lomnice nad Popelkou, Mníšek pod Brdy, 4x Nečín, Příbram, 2x Rožďalovice, Sudovo Hlavno, Tribuna Sever a 2x Žilov a na počet 24 odboček je doplnilo i pět „nehrajících" odboček - Božetice, Brandýs nad Orlicí, FO OP Praha, Kolín, Pelhřimov. Obojí je dosavadním rekordem mezi všemi setkáními! I slavnostní zahájení mělo tradiční ráz - shromážděné účastníky pozdravil starosta, p.Ing.Kaiser, zástupci vedení OP i nečínských organizátorů. A první dík tak patří právě jim za citlivou přípravu rozlosování bez větších prostojů, což však bylo možné pouze při instalaci 4 hřišť v rámci útulného areálku Sokola Nečín, kde byla na velkou návštěvu připravena nejen restaurace na náměsíčku, v tribuně, ale i několik příležitostných stánků s klasickými i speciálními pochoutkami! Klobásky, masíčko, uzená ryba, pivo z několika zdrojů, kde velký dík patří i pojízdnému výčepu blízkého pivovaru!

Zájemci o poznávací program ani letos nepřišli zkrátka. Zde se organizace i průběhu ujala manželka předsedy nečínské odbočky, paní Anička Vršecká, která připravila zajímavou procházku zeleným okolím Nečíně s návštěvou několika jezírek vzniklých po těžbě žuly (na jednom se filmovala i Nesmrtelná teta) a v závěru pak malou vědomostní soutěž o historii Slavie, odbočky i poznávaném kraji, jejímž zaslouženým vítězem se stal př.Drašnar z Bělé pod Bezdězem. I tak trochu symbolicky - odbočka z Bělé přijela v silném zastoupení včetně obou členů, kteří se nejvíce zasloužili o tutu myšlenku v roce 2001 - př. Procházka a Dlouhý!

Na výsost spokojeni museli být i ti, kteří se na každém Setkání těší na besedu s delegací SK Slavia Praha - fotbal, a.s. Obsazení bylo tentokrát více než významné, na cestu do Nečíně si udělal čas trenér Petrouš a manažer pro mládež Hurych. A samozřejmě nemohl chybět ani Mgr.Ondřej Zlámal, jinak i aktivní účastník turnaje, který letos posílil oslabený tým severočeského Cvikova. Všichni aktéři besedy dokázali, že pracovat i diskutovat se dá věcně a slušně a všichni tři protagonisté besedy  si za  své odpovědi několikrát „vybojovali" zasloužený potlesk pozorně naslouchajícího shromážděného fóra. Opět nám všem vlili naději, že ona těžká krize je krůček po krůčku překonávána a že Slavia bude opět patřit mezi klenoty českého fotbalu. A všechny pak ještě před závěrem turnaje potěšila sms-ka trenéra Petrouše, v níž vyjádřil svůj dík nad chováním pozorného publika i nadšení z něčeho takového, co ještě v životě nezažil. Nechci mluvit za ostatní, ale u mě osobně si Michal Petrou vybojoval řadu dalších kladných bodů a víru, že sázka na jeho poctivý přístup k práci plně vychází.

Při líčení zážitků ze Setkání nesmíme opomenout ani tradiční večerní zábavu, kterou letos představoval zdařilý diskoples v blízkých Drevníkách. A poděkovat musíme opět Svatému Petrovi. Pravda, několikrát se nad dějištěm Setkání honily mraky, snad spadlo i pár drobných kapek, ale po většinu Setkání vládla příjemná klimatická atmosféru se sluníčkem! Dík za to, že deštivé časy byly přesunuty až na noc a následující neděli.

Je naší povinností uvést, že setkání se již odchýlilo od původní náplně pojmu Setkání odboček Odboru přátel Slavie, ale postupně se připojily další organizované skupiny - nejprve to byl reprezentační výběr Fanklubu, k nimž se připojili časem i určitě vždy sympatičtí Fanklubáci z Hostinného (před Jilemnicí a Cvikovem letos nejvzdálenější účastníci Setkání, kteří o překvapivý postup do finále přišli až v semifinálovém penaltovém rozstřelu s vítěznou Nečíní - při celkovém skóre penalt 3:4). Do turnaje se přihlásil i tým Tribuny sever, což vyvolalo i občasnou diskusi, nakolik „oni kapucíni z 5.5", jak kdosi pravil,  si vůbec pozvání a účast zaslouží. A protože mezi organizátory i účastníky bylo i několik stálých i příležitostných učitelů, dovoluji si jejich celé vystoupení ohodnotit velkou jedničkou! I zde dokázali fakt, který jsme zažívali i my ve svých dobách, v éře tzv. slávistických vlajkonošů či mládežníků, že vždy, když se něco povedlo, bývalo to bráno jako samozřejmost, zatímco když kdekoliv kdokoliv mladšího věku cokoliv pokazil, bývalo to kladeno za vinu naší organizované skupince mladých slávistů. Věřím, že i reprezentantům Tribuny Sever se mezi námi líbilo a že i Setkání slávistických odboček a dalších slávistů jen a jen potvrdilo platnost hesla, že Sešívaní drží spolu.

Ať se to komu líbí či ne, za hlavní bod programu je mnohými považován turnaj v malé kopané. Pavouk, vlastní los i nezbytné tabulky byly Nečínskými vzorně připraveny, vlastní práce na štábu se pak ujalo osvědčené a zkušené trio členů výboru OP Chmelík, Moulis a Dobiáš, takže ani zde nedocházelo ke zbytečným prostojům nebo zmatkům! Účastníci byli vylosováni do 4 kvalifikačních skupin po 6 mužstvech, přičemž první 4 celky z každé skupiny postupovaly do osmifinále a dalších bojů play-off. Pro poslední družstva pak turnaj skončil a celkové pořadí bylo určeno srovnáním bilance ve skupinách. Výjimku však tvořil souboj obou tradičně nejslabších celků - Veleně a Vikingů z Lípy. O co jsou jejich výkony na hřiště možná slabší oproti jiným, o to více vždy projevují sportovního ducha i smysl pro humor a recesi. A sluší podotknout, že tato družstva nikdy nevyužívají možnosti posílit se nějakým tím „národním hostem", jsou vždy ryze slávistická!

V tom totiž spočívá možná jediný problém těchto Setkání, když některá družstva berou účast v turnaji až příliš prestižně, což se někdy, tu a tam, projeví i jednáním na hřišti Shodujeme se, že musí vítězit především sportovní duch a pocit neformálního slávistického přátelství, kdy i v Nečíni byla mnohá nová navázána!

Turnaj vrcholil krátce před 19.hodinou finálovým zápasem a penaltovým rozstřelem o 3.místo. Loňské prvenství nakonec obhájili domácí Nečínští, kteří ve finále celkem jasně přehráli Příbram. V souboji poražených semifinalistů (oba vypadli až na penalty!) o 3.místo byli nakonec šťastnější přátelé ze Sudova Hlavny, kteří porazili stejně sympatické Franklubáky z Hostinného! Při závěrečném vyhlášení vítězů byly připraveny pro každý celek hodnotné ceny, mezi nimž zaujal pro vítězné celky dárkový balíček pivovaru Herold, slávistické suvenýry, sošky i několik grafických prací již zmíněné Aničky Vršecké. A vynikala i individuální cena - voucher na celoroční permanentku na ligu do Edenu!

Dostalo se i na individuální ceny. Titul nejlepšího brankáře patřil zaslouženě Matějovi z Hostinného, kterého všichni znají pod přezdívkou Kozáčik. Dres někdejšího brankáře Slavie měl i na turnaji a svoji přezdívku pak obhájil nefalšovaným ruským kozáčkem, za který by se nemuseli hanbit ani slavní Alexandrovi! Titul nejužitečnějšího hráče patří hlavenskému Sůrovi, primát nejlepšího střelce si vybojoval Čejka z družstva Nečín - senior!

Zbývá ještě uvést závěrečné pořadí dalších celků - 5.Klatovy, 6.Chomutov, 7.Žilov B, 8. Mníšek pod Brdy, 9. Lázně Bělohrad, 10. Nečín B, 11. Nečín senior, 12. Lomnice nad Popelkou, 13. Rožďalovice A, 14. Jilemnice, 15. Dobříš, 16. Fanklub, 17. Tribuna sever, 18. Nečín junioři, 19. Žilov A, 20. Cvikov, 21. Rožďalovice B, 22. Bělá pod Bezdězem, 23. Veleň a 24. Vikingové z České Lípy.

Všem, kteří vše připravili, podíleli se na zdárném průběhu akce a v neposlední řadě i všem těm účastníkům, kteří přijeli za přátelstvím, trochou toho sportu, zábavy i poznání, patří rovněž náš velký dík!

Jistě se ptáte - a co napřesrok? Už se objevují velevážní zájemci - Mníšek (ten příští rok slaví kulaté výročí odbočky) a v podobných akcích již zkušený Žilov. Zájem mají i přátelé z Hostinného! Dolaďují se technické podmínky i potřeba zázemí a je zřejmé, že s největší pravděpodobností se do těchto míst podíváme v některém z příštích let! Laťka je stále vysoko, ale zmínění mají na to ji i nadále udržet!

Dr. Michal Dobiáš

 

FOTKY Z VÝROČNÍ SCHŮZE ZE ŽILOVA

http://tatkaslavista.rajce.idnes.cz/Zilov_VH_2011/

 

3.ROČNÍK MEMORIÁLU PETRA DÜNGHÜBELA V DOBŘÍČI 21.5.2011

24.05.2011

Ekonomický, společenský, sportovní i humanitární úspěch žilovské akce.

Již potřetí pořádala odbočka OP Žilov tradiční turnaj v malé kopané, akci, která je pořádána jako vzpomínka na statečného kamaráda a člena žilovské odbočky OP Slavia, Petra Dünghübela, který po dlouhém a statečném boji podlehl té strašné nemoci…

Tato akce si již získala místo v srdcích slávistů i pozornost ostatních nejen kvůli možnosti srovna síly a zavzpomínat třeba u krásně provedených obrázkových panelů, které jako vždy připravuje Petrův tatínek, ale obrovský význam má i sbírka na Dětské oddělení Onkologie a Hematologie a Transplantační jednotky kostní dřeně FN v Praze-Motole, která letos vynesla rekordní částku 11 100 Kč!

Význam akce přesahuje daleko hranice území, kde působí žilovská odbočka (jak známo, soustře'duje ve svých řadách slávisty z celého severního Plzeňska, mezi nimiž je i více než platným členem starosta Dobříče Václav Lomička, který nejen patří k těm, kteří se vždy zaslouží o možnost pořádat v akci v nádherném prostředí, ale dokáže i propagovat tento nádherný kraj na sever od Plzně a pro zájemce má vždy k dispozici nějaký ten krásný prospektík či obrázek! No, a při hodnocení nesmíme zapomenout ani na výbor žilovské odbočky v čele s jejím předsedou Ing.Teglem a duší a organizátorem celého turnaje, př.Pavlem Moulisem, jinak i členem hlavního výboru celostátního OP SK Slavia!

Zatímco vloni účastníky potrápil nepříjemný chlad, obléklo se celé Plzeňsko v sobotu 21.5.2011 do slavnostního slunečního hávu, který také přispěl ke zdaru celé akce. Vždyť odpoledne pak Viktorka bojovala o první titul ve své historii a svého cíle k radosti nejen Plzeňáků také i dosáhla! A pochválit musíme i Plzeňský deník, který se nesoustředil jen na Štruncovy sady, ale o Memoriálu přinesl také podrobný článek. O bezvadný průběh celé akce se zasloužili i všichni pořadatelé, sponzoři Fantome a Cykloservis a v neposlední řadě i Dům dětí Radovánek z blízkého Kaznějova. Ti věnovali pro akci i malé dárkové balíčky pro motolské děti!

Jak již bylo řečeno, Žilovští vždy velmi dbají i na společenskou úroveň akce, do níž patřila i přítomnost Miss Slavia 2010 sl.Veroniky Blížkovské, která spolu se svým přítelem obětavě sledovala akci po celou dobu trvání a stala se patronkou celé sbírky! Součástí programu byl i malý rozhovor, který v písemné podobě připojujeme pod článkem. Dalším bodem programu bylo i představení historie slávistických odboček na západě Čech Dr.Dobiášem (i zde je bohatá historie a snad opět bude výčet stejně bohatý jako kdysi v minulosti, kdy vedle Žilova, Klatov a Rokycan působily v různou dobu i odbočky například v Domažlicích, Kdyni, Přešticích, Sušici, samotné Plzni, v Horním Slavkově či Jáchymově! Pochválit musíme i vynikající občerstvení a milou obsluhu a to jak nápoje v bufetu na hřišti, tak i grilované pochoutky z vonícího stánku. A všemu vévodil dar Dobříčských pro vítězné družstvo,  uzené selátko.

V připojené tabulce najdete rozepsány všechny výsledky a bilanci turnaje. Uveďme, že velký ohlas měla i účast Dingo-týmu, party Petrových kamarádů ze školy i ze sportu! Vedle startujících odboček jsme napočítali i zástupce dalších odboček, a to z Pelhřimova, Brandýsa nad Orlicí a početnou delegaci Klatovských! A za sekretariát nechyběl ani př.Čapek!

Sobotní termín a v něm probíhající soutěže znamenaly, že počet týmů, byl stejný jako vloni, příští rok už bude lépe, předběžně se plánuje 8.květen, který připadne na úterý!

Žilovským organizátorům a všem přítomným spoluorganizátorům tak patří obrovský dík za celou akci a připojujeme jejich poděkování i svatému Petrovi, který letos představil dobříčský areál i celé okolí v tom nejhezčím světle!!

Dobi

 

III. ROČNÍK MEMORIÁLU PETRA  DÜNGHÜBELA - 21.05.2011 DOBŘÍČ

VÝSLEDEK

1-4

REAL DOBŘÍČ - OP ŽILOV

5 : 2

2-3

DINGO TEAM - OP PŘÍBRAM

8 : 2

4-3

OP ŽILOV - OP PŘÍBRAM

8 : 3

1-2

REAL DOBŘÍČ - DINGO TEAM

3 : 3

2-4

DINGO TEAM  - OP ŽILOV

4 : 6

3-1

OP PŘÍBRAM - REAL DOBŘÍČ

1 : 5

Pořadí po základní skupině

1.Real Dobříč        13 : 6        7 bodů

2.OP Žilov             16 : 12      6 bodů

3.Dingo Team       15 : 11      4 body

4.OP Příbram         6 : 21      0 bodů


1.semifinále

1. - 4.

REAL DOBŘÍČ - OP PŘÍBRAM

1 : 2

2.semifinále

2. - 3.

OP ŽILOV - DINGO TEAM

3 : 2

o 3. místo

REAL DOBŘÍČ - DINGO TEAM

4 : 4

penalty 7 : 8

FINÁLE

OP ŽILOV - OP PŘÍBRAM

2 : 1

Konečné

pořadí

1. OP ŽILOV

2. OP PŘÍBRAM

3. DINGO TEAM

4. REAL DOBŘÍČ


Nejlepší

hráč

Miloslav Hořký

OP Žilov

Nejlepší

brankář

Radek Levora

Real Dobříč

Nejlepší

střelec

Jan Jindra   (10 branek)

Dingo Team


Tyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one